4. SRDELIJADA
Autor: Administrator , 5. 10. 2020.

Trostruka svečanost Dana kruha i zahvalnosti, Dana učitelja te projektni dan 4. Srdelijada (Plavi morski svijet) na temu TUNA – Plava riba Jadranskoga mora uspješno je održana 05. listopada 2020. pod motom stihova učitelja Maria Radunića:

Bljeska se luna

mriža je puna.

Vridi naših kuna

jadranska tuna.

Aktivnosti su, sukladno propisanim epidemiološkim mjerama (COVID-19), u odnosu na prethodne godine održavanja brojem uzvanika bile skromnije, no posvećenošću organizaciji i zauzetošću stvaranja prikladnih pozitivnih stavova kod učenika i djelatnika itekako bogate.

Od jutra su pristizale raznim jesenskim plodovima i krušnim proizvodima napunjene ukrašene razredne košare ispred kojih su malobrojni razredi trenutke zabilježili snimanjem zajedničke fotografije. Istovremeno su vrijedne ruke školskih djelatnika dostavljale ranije pripremljena slana i slatka jela – prigodno pečene srdele, slane srdele, pogače sa srdelama, riblje namaze, krušne proizvode kao i pregršt domaćih kolača te zanimljivo ukrašenih torti.

Uzvanici su se okupili u školskom predvorju uređenom inovativnim učeničkim i učiteljskim likovnim rukotvorinama. Zanimanje svih pobudili su umjetnički radovi vanjskih suradnika Škole, posebice oni u aktivnom nastajanju - atraktivni vinoreli slikara Draženka Pačalata te izlošci umjetnika Ivice Prge koji je izradio aktualan model korona virusa nazvan Korona se smješka. Pažnju su privukle i tune u prirodnoj veličini koje su izradile učiteljice razredne nastave Mirjana Dražin i Ana Sučić. Ravnateljica Jadranka Šošić prisutne je pozdravila prigodnim govorom u kojem je istakla i uputila pohvale svima zaslužnima za uređenje školskih panoa, umjetničke instalacije i prezentacije radova projektnog dana te svima koji su izradom domaćih jela pridonijeli toplom ozračju s ciljem zahvalnosti na plodovima mora i zemlje. Naposljetku je poželjela sretan dan svim učiteljima – nezaobilaznim motivatorima i moderatorima odgojno-obrazovnog procesa djece čitavog svijeta.

Nazočili su i svećenici don Damir Vuletić, župnik župe Kaštel Štafilić te župnik župe Kaštel Novi, don Darijo Čorić koji se prigodno obratio svima, posebice prvom razredu produženog boravka koji je dobio čast, uz pridržavanje epidemioloških mjera, nazočiti posebnom danu. Naglasio je važnost zahvalnosti za roditelje, učitelje te za darove mora i zemlje, blagoslovivši prisutne te izložene košare uz kratku molitvu. Uslijedilo je kratko druženje djelatnika škole i gostiju uz ukusna jela i opušteni razgovor na poželjnim razmacima. Nakon toga, učenici su u razredima blagovali sadržaje svojih košara, a svi su imali priliku pogledati obrazovnu prezentaciju na temu ovogodišnjeg projektnog dana TUNA – Plava riba Jadranskoga mora koju je izradila Jelena Vidović, učenica 8.d razreda.

Još jednom, svim prosvjetnim djelatnicima želimo sretan njihov dan uz poticajni citat:

Tko ne zna, a ne zna da ne zna,

opasan je - izbjegavajte ga!

Tko ne zna, a zna da ne zna,

dijete je - naučite ga!

Tko zna, a ne zna da zna,

spava - probudite ga!