Ukupno: 719427
IZVJEŠĆE S PROVEDENIH ŠKOLSKIH NATJECANJA I SMOTRI
Autor: Ivanica Debak Banović, 27. 2. 2014.

U šk. god 2013./2014.  organizirana su,  kao i dosadašnjih godina,  brojna natjecanja prema Katalogu i Vremeniku natjecanja i smotri Agencije za odgoj i obrazovanje.

Školska smotra LiDraNa održana je 15. siječnja 2014., a na gradsku smotru upućeno je pet literarnih, tri novinarska i jedan pojedinačni scenski nastup...

Na županijskoj smotri održanoj 6. veljače u kategoriji literarnih radova školu su predstavljali Mile Ivančić, 6.d  s pjesmom Tamo di resten, Ilija Tranfić, 8. b s proznim radom Moji koraci i Frane Radunić, 8.d s pjesmom Srebrna staza djetinjstva koja je predložena i za državnu razinu smotre.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova sudjelovale su Ana Guja, 6.b , Sara Ćudina, 7.d i Stanka Jurić, 8.c  s radom U potrazi za problemom koji je, također, predložen za državnu razinu LiDraNa.

Veliki talent naše škole u scenskom izričaju, Roko Kraljević, 5.c , bio je jedini naše predstavnik u toj kategoriji. I ovu godinu školski list Kapljice dobio je brojne pohvale te ja predložen za državnu smotru u tiskanom i digitalnom izdanju.

22. siječnja održano je školsko natjecanje iz engleskog jezika na kojem je sudjelovalo osamnaest  osmaša naše škole, a na  županijsku razinu pozvan je učenik 8. c razreda Filip Zvekić.

Na školskom natjecanju iz talijanskog jezika sudjelovale su četiri učenice osmih razreda od kojih su tri pozvane na županijsku smotru natjecanja: Antea Ivić Zoko, 8.a, Ana Strize, 8.b i Iva Renić, 8.d.

Poseban rezultat ostvarila je Blagica Hrsto, učenica 8.b razreda, riješivši ispiti iz fizike  100% te je, naravno,pozvana na županijsku razinu natjecanja koja će se održati u čet, 27. veljače.

Čak šestero učenika predstavljalo je našu školu na županijskom natjecanju iz matematike:  Ante Ivančić, 4.b i Roko Donkov, 4.d u kategoriji četvrtih razreda, Lucijan Hrsto, 5.c u kategoriji petih razreda, Marko Galić, 7.a i Ivana Stojan, 7.c u kategoriji sedmih razreda i Blagica Hrsto, 8.b u kategoriji osmih razreda.

Na natjecanju iz njemačkog jezika održanom 4.veljače poseban rezultat ostvarili su Tyron Mikulić, 8.c i Anđela Jurić,  8.d te su pozvani na sljedeću razinu natjecanja.

Održano je i školsko natjecanje  iz hrvatskog jezika, a boje naše škole na županijskoj razini natjecanja branit će  sedmašice Katarina Barić, 7.b i Rita Mardešić, 7.d

Veliki broj učenika sudjelovao je na školskoj razini natjecanja iz povijesti i geografije. Na sljedeću razinu natjecanja iz povijesti pozvani su Luka Perković , 7.a,  Katarina Barić, 7.b, Ana Strize, 8.b i  Luka Veljača, 8.d.  Na županijsko natjecanje iz geografije pozvano je petero učenika: Lucijan Hrsto, 5.c,  Ivan Marin 6. c, Katarina Barić 7.b, Ivana stojan 7.c i  Ante Jurić 8.c

Na županijsko natjecanje iz biologije pozvani su Luka Perković, 7.a, Rita Mardešić, 7.a i Marin Pejčin, 8.d dok je na županijsko natjecanje iz kemije pozvan jedan učenik, Luka Perković, 7.a.

Svoje umijeće  pokazali su i  Mladi tehničari od kojih su na županijsku razinu natjecanja  pozvani  Filipa Jadrić, 5.d u kategoriji Maketarstvo i modelarstvo  te Josip Čagalj, 6. c u kategoriji  Graditeljstvo.

Naše likovne nade sudjelovale su  na  Natjecanju–izložbi učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna (LIK) s ukupno deset radova, a rezultate još očekujemo.

I ovu godinu najveći broj učenika sudjelovao je na Vjeronaučnoj olimpijadi , čak njih 326.

Svim sudionicima natjecanja čestitamo na ostvarenim rezultatima!