Ukupno: 719477
DODJELA NAGRADA I PRIZNANJA USPJEŠNIM UČENICIMA I MENTORIMA
Autor: Sanja Mikelić, 2. 7. 2017.

30. lipnja 2017. u našoj su školi učenicima podijeljene svjedodžbe čime je formalno obilježen završetak nastavne godine 2016./2017.

Ravnateljica Jadranka Šošić priredila je primanje za učenike i mentore koji su u protekloj nastavnoj godini 2016./2017. ostvarili zapažene rezultate  i uspjehe...

Sve nazočne  pozdravili  su ravnateljica OŠ Bijaći, profesorica Jadranka Šošić i dr. Jadranka Matok Bosančić, zamjenica kaštelanskog gradonačelnika koje su učenicima i mentorima uručile nagrade i priznanja za sudjelovanje na županijskim i državnim natjecanjima i smotrama.

Ema Lucia Duvnjak (8.a) i Vinka Pera (8.b) nagrađene su za odličan uspjeh iz svih nastavnih predmeta tijekom osnovnoškolskog obrazovanja i uzorno vladanje.

Emanuel Bajamić, 4.b za osvojeno 3. mjesto na županijskom natjecanju iz matematike –
                                          mentorica Terezija Zokić.

Frane Milan, 8.d  za osvojeno 2. mjesto  na županijskom natjecanju iz informatike –

mentor Šimun Višević.

Jakov Pera, 8.b za osvojeno 2. mjesto na županijskom i sudjelovanje na državnom  natjecanju iz geografije – mentor Petar Perić.

Vinka Pera, 8.b  za sudjelovanje na državnom  natjecanju iz geografije –

mentor Petar Perić.

Helena Kelava, 8.d za sudjelovanje na državnom natjecanju iz fizike –

mentorica Željka Kasalo.

Za osvojeno 1. mjesto na međunarodnom matematičkom natjecanju

Klokan bez granica u 2017.:

Ante Krišto, 2.d - kategorija Pčelice - mentorica Ivana Lukas Bartulović,

Adriano Marinčić, 3.b - kategorija Leptirići - mentorica Katarina Radman,

Barbara Ćudina, 5.d - kategorija Ecolier - mentorica Božena Smodlaka i

Ante Ivančić, 7.b - kategorija Benjamin - mentorica Tea Bedrina.

Posebnu nagradu dobila je učiteljica matematike Tea Bedrina za dugogodišnji rad s učenicima na natjecanjima iz matematike (1977. – 2017.).

Katarina Čagalj, 6.c, Tia Grgin, 7.a, Rafaela Jezidžić, 7.d i Estela Aranza, 8.c

za osvojeno 2. mjesto na županijskom ekipnom natjecanju iz stolnog tenisa –

mentor Ante Burger.

Uredništvo školskog lista Kapljice - za osvojeno 1. mjesto na županijskoj i sudjelovanje na državnoj smotri LiDraNo 2017. u kategoriji školskih listova.

Priznanje je za uredništvo preuzela urednica Gloria Topić, 8.a –

mentorice Ivanica Debak i Lucija Carev.

Dogradonačelnica Jadranka Matok Bosančić čestitala je učenicima, mentorima i ravnateljici kazavši da se zna i vidi da se u OŠ Bijaći kontinuirano vrijedno radi i postižu izvrsni rezultati na svim poljima. Zaželjela je da se tako nastavi i u buduće te obećala da će i ova kaštelanska gradska uprava, kao i sve dosadašnje, podupirati rad naše škole i brojne projekte.

Ravnateljica je zahvalila gospođi J. Matok Bosančić te istakla da je potpora  grada Kaštela kao lokalne zajednice, OŠ Bijaći uvijek bila značajna i neupitna.

Navela je da je za dobre rezultate dobitna formula timski rad i suradnja svih čimbenika unutar škole, kvalitetna suradnja s roditeljima kao partnerima u odgoju i obrazovanju te suradnja s lokalnom zajednicom, osnivačem  i nadležnim institucijama.

Don Luka Vuco je čestitao svima i učenicima zaželio puno uspjeha u što ne sumnja jer su im u OŠ Bijaći usađeni kvalitetni korijeni koji garantiraju da će izrasti u vrijedne ljude.

U programu dodjele, uz učenice 2.d razreda, sudjelovali su Bijaćki slavuji koji su izveli pjesmu Jubavi triba nan dat kojom će se predstaviti i na ovogodišnjem festivalu Mali Split. Autorica teksta je učiteljica Ivana Lukas Bartulović, a autor glazbe maestro Ivan Cinotti.

Ana Milan iz 2.d razreda izvela je pjesmu Babina balatura kojom je osvojila 1. mjesto na II. natječaju ČA u versin, riči i pinelu u kategoriji recitatorskog izričaja (razredna nastava).

Ravnateljica OŠ Bijaći prof. Jadranka Šošić zahvalila je svima te čestitala nagrađenima  poželjevši  im dobre rezultate i u novoj školskoj godini, a osmašima puno sreće i uspjeha u nastavku školovanja.

Nakon dodjele nagrada i priznanja upriličeno je prigodno druženje.