IZVJEŠĆE SA ŽUPANIJSKIH NATJECANJA U ŠKOLSKOJ GODINI 2013. /2014.
Autor: Ivanica Debak Banović, 21. 3. 2014.

Iza nas je iznimno uspješna godina na županijskim natjecanjima i smotrama!

Na poveznici OPŠIRNIJE možete pregledati kako su prošli naši učenici...

Na županijskoj smotri LiDraNa održanoj 6. veljače 2014. u kategoriji literarnih radova školu su predstavljali Mile Ivančić, 6.d  s pjesmom Tamo di resten ( mentorica Ivanica Debak),  Ilija Tranfić, 8. b s proznim radom Moji koraci ( mentorica Mirela Carev Žnidarec)  i Frane Radunić, 8.d s pjesmom Srebrna staza djetinjstva (mentorica Zorana Duplančić ) koja je predložena i za državnu razinu smotre.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova sudjelovale su Ana Guja, 6.b ( mentorica Ivanica Debak), Sara Ćudina, 7.d ( mentorica Marija Vrtlar) i Stanka Jurić, 8.c  s radom U potrazi za problemom (mentorica Zorana Duplančić)  koji je, također, predložen za državnu razinu LiDraNa.

Veliki talent naše škole u scenskom izričaju, Roko Kraljević iz 5.c, bio je jedini naše predstavnik u toj kategoriji pod mentorstvom učiteljice Jelene Zoko.

I ovu godinu školski list Kapljice dobio je brojne pohvale te je, kao jedini kaštelanski predstavnik, pozvan na državnu smotru LiDraNa  koja će se održati u Primoštenu od 23. do 25. ožujka 2014. List će predstavljati učenik 6. d razreda, Mile Ivančić,  i mentorica Ivanica Debak.

Na županijskom natjecanju iz engleskog jezika sudjelovao je učenik 8. c razreda Filip Zvekić koji je osvojio odlično šesto mjesto pod mentorstvom učiteljice Marije Vrtlar.

Pod mentorstvom učiteljice Ivanice Debak sudjelovale su tri  predstavnice na županijskoj razini natjecanja iz talijanskog jezika:  Ana Strize, 8.b osvojila je sedmo  mjesto, Iva Renić, 8.d. trinaesto  mjesto te Antea Ivić Zoko, 8.a  četrnaesto mjesto.

Blagica Hrsto iz 8.b bila je jedina naša predstavnica na natjecanju iz fizike, a osvojila je 22. mjesto pod mentorstvom učitelja Slavka Radilovića.

Čak šestero učenika predstavljalo je našu školu na županijskom natjecanju iz matematike:   Roko Donkov iz 4.d pod mentorstvom učiteljice Marine Grgin osvojio je četvrto, a Ante Ivančić iz 4.b pod mentorstvom učiteljice Katarine Radman trinaesto mjesto u kategoriji četvrtih razreda. Pod mentorstvom učiteljice Josipe Maretić  Lucian Hrsto iz 5.c razreda osvojio je trinaesto mjesto, a Ivana Stojan iz 7.c  treće mjesto.  Marko Galić, 7.a, osvojio je osmo mjesto  u kategoriji sedmih razreda, a  Blagica Hrsto iz  8.b razreda  u kategoriji osmih razreda osvojila je odlično četvrto mjesto pod mentorstvom učiteljice Božene Smodlaka.

Odličan  uspjeh postigao je i naš predstavnik na županijskom natjecanju iz njemačkog jezika Tyron Mikulić iz  8. c osvojivši treće mjesto pod mentorstvom učiteljice Sanje Mikelić.

Poseban uspjeh ostvarili smo na Županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika gdje je Katarina Barić, učenica 7.b  razreda,  pod mentorstvom učiteljice Mirele Carev Žnidarec, osvojila prvo mjesto. Zapažen uspjeh ostvarila je i Rita Mardešić, 7. d osvojivši sedmo mjesto pod mentorstvom učiteljice Marije Vrtlar.

Za tradicionalni uspjeh iz geografije ove godine zaslužan je Lucian Hrsto, učenik 5. c razreda osvojivši prvo mjesto pod mentorstvom učitelja Petra Perića. Istog mentora imali su i : Ivan Marin, 6. c, koji je osvojio trideset i treće, Ivana Stojan, 7.c, šesnaesto  i  Ante Jurić , 8.c, sedmo mjesto. Učenica Katarina Barić iz 7.b nastupila je pod mentorstvom učitelja Nede Šapine te osvojila trideset i drugo mjesto.

Posebni ponos naše škole, Katarina Barić, osvojila je pod mentorstvom učitelja povijesti Sebastijana Troskota  i prvo mjesto na natjecanju iz povijesti te je pozvana na državno natjecanje koje će se održati u  Trogiru od  9. do 11. travnja. Na smotri pod mentorstvom učitelja Troskota sudjelovali su i  Ana Strize, 8.b, koja je osvojila dvadeset prvo i  Luka Veljača, 8.d koji je osvojio sedamnaesto mjesto. Pod  mentorstvom učiteljice Marijane Eterović Faraunić nastupio je Luka Perković iz 7.a koji je osvojio odlično četvrto mjesto.

Na županijskom natjecanju iz biologije pod mentorstvom učiteljice Anđeline Lukas sudjelovali su  Luka Perković, 7.a  i Marin Pejčin, 8.d koji su osvojili deseto, odnosno osmo mjesto, dok je na županijskom natjecanju iz kemije pod mentorstvom učiteljice Danice Ćubić sudjelovao Luka Perković iz 7.a. te  je osvojio dvanaesto mjesto.

Josip Čagalj, učenik 6. c razreda na natjecanju Mladih tehničara pod mentorstvom učiteljice Grozdane Ćurkov, u kategoriji  Graditeljstvo, osvojio je trinaesto  mjesto.

Svim učenicima i njihovim mentorima čestitamo na ostvarenim rezultatima te s nestrpljenjem očekujemo i rezultate s mogućih državnih natjecanja!!!