Ukupno: 719589
DODJELA POHVALNICA I NAGRADA IZVRSNIM UČENICIMA
Autor: Mirela Carev Žnidarec, 27. 6. 2014.

Učenici Osnovne škole Bijaći su ono što naša škola čuva i njeguje kao najveću vrijednost i blago. Ono što našu školu čini posebnom jesu izvrsni i vrijedni učenici koji su i na kraju ove školske godine primili posebne pohvalnice i nagrade za svoj trud, rad i iznimnost.

27. lipnja 2014. godine u Osnovnoj školi Bijaći organizirana je svečana dodjela pohvalnica i nagrada u čast svih izvrsnih učenika. Tom je prigodom ravnateljica Jadranka Šošić, prof.    naglasila kako je znanje ono što nam može osigurati svjetliju, sigurniju i bolju budućnost te da je iznimno ponosna na postignute rezultate svih prisutnih učenika i učenica.

Pohvalnice i nagrade uručene su učenicima koji su kroz cijelo osnovnoškolsko obrazovanje iz svih predmeta postigli odličan uspjeh i imali uzorno vladanje, a to su Antea Ivić-Zoko, 8. a, Sanja Rudić, 8. a, Blagica Hrsto, 8. b i  Luka Veljača,  8. d.

Ravnateljica im je zaželjela puno uspjeha u daljnjem školovanju.

Nagrađeni su i učenici koji su tijekom ove školske godine sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima te ostvarili zapažene rezultate.

Na takvim natjecanjima posebno su se istaknuli učenica Ivana Stojan (7.c) koja je osvojila 3. mjesto na županijskom natjecanju iz matematike te učenici Tyron Mrkulić (8. c) 3. mjesto na županijskom natjecanju iz njemačkog jezika i Lucian Hrsto (5. c) koji je osvojio 1. mjesto na županijskom natjecanju iz geografije, a sudjelovao je i na državnom natjecanju iz geografije.

Među svim učenicima i učenicama ipak posebno mjesto zauzima učenica Katarina Barić (7. b) koja je osvojila dva 1. mjesta na županijskim natjecanjima - iz hrvatskog jezika i iz povijesti te je na državnom natjecanju iz povijesti osvojila 2. mjesto, a iz hrvatskog jezika 5. mjesto.

Zbog iznimnih rezultata učenici Katarini Barić ravnateljica je, uz pohvalnicu i dvije prigodne knjige, uručila  i posebnu nagradu - tablet prema želji same učenice.

Ravnateljica Jadranka Šošić  naglasila je kako se u znanje i stjecanje znanja uvijek isplati ulagati što pokazuju rezultati svih učenika te je ovom prigodom, na trudu i radu s učenicima, zahvalila i njihovim mentorima – Sebastijanu Troskotu, Petru Periću, Mireli Carev Žnidarec, Sanji Mikelić i Josipi Maretić.

Prigodnim riječima nazočnima se obratio i don Luka Vuco, župnik Kaštel Novog koji je pohvalio uspjeh učenika i ohrabrio ih da i dalje nastave predano učiti te se osvrnuo na izvrsnost koja krasi učenike koji pohađaju i završavaju Osnovnu školu Bijaći naglasivši kako je ovo prekrasna škola u kojoj imaju sve uvjete za rad i postizanje rezultata što moraju znati poštovati.

Ravnateljica Jadranka Šošić ovom je prigodom u ime svih učenika i radnika OŠ Bijaći zahvalila don Luki Vuci na dugogodišnjoj suradnji i razumijevanju budući da je niz godina naša škola koristila prostore župe za realizaciju nastave te je ujedno njemu i svim župljanima Kaštel Novog čestitala blagdan Svetog Petra, zaštitnika naše župe.

Više slika možete pogledati u FOTOGALERIJI